Bratislavské filmové noty sú festivalom, ktorý spojí filmových profesionálov so svetom hudobných skladateľov. Do nášho hlavného mesta privedie hneď niekoľko významných tvorcov hudby k filmom starej dobrej klasiky, ale aj autorov hudby k obrazom filmovej súčasnosti. Najväčšou hviezdou bude moldavský hudobný skladateľ Eugen Doga, ktorý je autorom hudby k celosvetovo populárnemu filmu „Cigáni idú do neba“, autorom hudby otváracieho a záverečného ceremoniálu olympijských hier v Moskve 1980 a jeho valčík z filmu „ Moj laskovij i nežnyj zvjer“  je považovaný za najkrajší valčík 20.storočia. On sám je považovaný za „Morriconeho“ východu.   

 

Ďalším skladateľom, ktorý prisľúbil účasť je český hudobník, basgitarista a skladateľ Ondřej Soukup. Jeho podpis nesie napríklad Oscarom ovenčený  film „Kolja". Za film „Tmavomodrý svět“ , režiséra Jana Svěráka, získal v roku 2001 „ Českého lva“ . Napísal tiež hudbu pre ďaší Svěrákov film, populárne "Vratné lahve" (2007). 

 

Nemenej zaujímavé bude orchestrálne prevedenie skladieb významného slovenského skladateľa Svetozára Stračinu. Jeho hudba k filmom "Pacho, hybský zbojník" , "Plavčík a Vratko" , "Popolvár najväčší na svete" , "Alžbetin dvor" , "Neďaleko do neba" a mnoho ďalších je skvostom slovenskej filmovej hudby. 

 

Skladby týchto troch velikánov predvedie Symfonický orchester vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

 

 

Ďalej sa predstavia a svoju hudbu predvedú:    

Oliver Nosaczynski Bohovič /Sk/ Slovák, ktorý má 24 rokov a už druhýkrát postúpil do finále prestížnej súťaže UK Songwriting Contest. 

Hana Huljič /HR/ Speváčka a hudobníčka, potomok najslávnejšieho hudobníckeho páru Chorvátska. 

Zuzana Michlerová /CZ/ Hudobná skladateľka a speváčka. 

Anna Inozemceva /RU/ Gitaristka, ktorá pokrýva široký repertoár, od barokového až po avantgardný. Na festivale predvedie i vlastné skladby. 

Gabriele D'Alonzo /IT/ Hudobný skladateľ a klavirista. 

Oli Jogvansson /FO/ Hudobný skladateľ, samouk. Medzi jeho klientov patria spoločnosti Walt Disney Records, Sony Music alebo Universal Music Group. 

Stevie Lawrence a Fiona Cuthill (GB) Škótske duo gitara/husle bude zaujímavým spestrením nášho festivalového programu.    

 

Otvorme dvere dokorán spoločným stretnutiam filmových skladateľov, režisérov a diváckej verejnosti!